neděle 12. února 2012

D R O B N É    Š I T Í Č K O  1                       
Moje další zábava jsou drobné látkové dekorace, kterými si zdobím naše bydleníčko.
Polštářky a košíčky s látkovou výplní,které nám dělají radost v obýváku na sedačce.
Recykluju co se dá, takže vše je ušito ze starého svetru a háčkované halenky,která už několik let ležela zapomenutá ve skříni.3 komentáře:

 1. Polštářky jsou nádherné a košíčky taky.

  OdpovědětVymazat
 2. Zkoušela jsem ti poslat mail, ale vrací se mi zpět. Tak ti píšu sem :-)
  Ahoj Leni,
  s perníkama je to skutečná alchymie.
  Mám recept po manželově předcích, kteří vlastnily proslulou pekárnu, ale perníky prý nepekli. Manželova maminka mi ho dala se slovy, že je to "rodinná záležitost" , která se předává z pokolení na pokolení a poprosila mě, abych ho dále nešířila. Proto mi je Leni líto, ale tuto tradici bych ráda dodržela. Snad se nezlobíš a děkuji za pochopení.
  Recept je ve starých měrných jednotkách a tak mi pečení dvou plechů zabere téměř celý den. Na netu jsem si našla přepočítávání na naše gramy, ale je to dost nepřesné a těsto je citlivé... stačí přidat třeba víc mouky a těsto je za pár minutek po proležení mouky gumové, tuhé. Mnohdy letí perníky do koše, ale peču je s láskou a jsem ráda, když lidi tyto výrobky ocení a šíří se tradice.
  Formy vysypávám mletým hrachem. Hrách melu na kafemlejnku a jenom tak jemně vypráším formu štětkou. Peču je na plechu vymazaném včelím voskem.
  Měj se hezky.
  Ahojky. Lenka

  OdpovědětVymazat

Moc Vám děkuji za Váš milý komentář....